akolat logo

Sveicināti būvmateriālu interneta veikalā

adrese:

Rankas iela 7, Riga

talrunis:

29558567

e-pasts:

akolat@akolat.lv

akolat.lv

facebook akolattwitter akolat

Apdares materiāli

Apkurei

Bloki, Ķieģeļi

Durvis

Dažādas preces

Koksnes plātnes

Mājai un dārzam

Pamati un grīdas

Jumta logi

Jumta materiāli

Sausie maisijumi

Siltumizolācija

Stiprinājumi

Nožogojumu sistēmas

Santehnika

Ventilācija

Darba laiki:

P. 9.00 - 17.00

O. 9.00 - 17.00

T. 9.00 - 17.00

C. 9.00 - 17.00

P. 9.00 - 17.00

S. 11.00 - 14.00

Sv. -

Pamācība fasādes siltināšanā

Pamatnes sagatavošana

Fasādes siltināšana, notiek siltumizolācijas plāksnes ( akmes vate, putupolistirols ) pielīmējot pie pamatnes. Pamatnei jābūt nesošai, stabilai, tīrai, līdzenai un neuzsūcošai. Pamatni var pārbaudīt ar izklauvēšanas metodi un veicot skrāpējumus ar asu priekšmetu. Nelīdzenās, bojātās vietas jāizlīdzina ar izlīdzinošo javu, paredzētu āra darbiem. Pārbaudīt pamatni iespējams to samitrinot, ja pamatne ātri kļūst tumša, tas nozīmē, ka tā ir pārāk uzsūcoša un papildus jāgruntē ar dziļumgrunti.

palodžu demontāža pirms fasādes siltināšanas

1. Vecās palodzes, akurāti jānoņam. Vēlāk tās tiks aizvietotas ar jaunām, platāka izmēra palodzēm.

logu un durvju ailu siltināšanas

2. Logu un durvju ailām jābūt siltinātām ar putupolistirolu 20mm, vēlams 30mm biezumā. Ja logu vai durvju kārbas ir stipri paslēpušās esošajā apmetumā, tad tas ap tām jānokaļ.

loga ailu noblīvēšana

3. Lai neveidotos, tā sauktais, termiskais tiltiņš, loga rāmim, sakares vietā ar mūri, jābūt noblīvētam. Ja celtniecības laikā blīvēšanai tikušas izmantotas vecas lupatas, cementa maisi vai sacietējušas pakulas, tad tās ir jāizņem. Zem palodzes atrodošās sienas papildus apsildīšanai, jānokaļ pāris centimetri sienas.

loga spraugu aizpildīšana ar putām

4. Pēc spraugu rūpīgas attīrīšanas no būvgružu paliekām un veciem „blīvētājiem”, jāizslauka vecie putekļi un ar ūdeni rūpīgi jāsamitrina loga kastes apakšmala un sienas. Montāžas putas noblīvēs un papildus stabilizēs loga kasti. Darba laikā tilpne ar putām jātur ar ventili uz leju, bet putu izplūšana regulējama uzspiežot un pārliecot aplikatoru. Pēc putu sacietēšanas, to pārpalikums jānogriež ar asu nazi.

elektrisko ierīču demontāža

5. Elektriskās ierīces, piem. gaismas slēdži demontējami, izmantojot šim nolūkam izolētus instrumentus, pirms tam atslēdzot spriegumu. Sakarā ar to, ka pēc polistirola pielīmēšanas slēdzis attālināsies no sienas, tādēļ jāpagarina elektriskais vads. Šajā nolūkā jaunais posms tiek savienots ar esošo ar saslēdzēja palīdzību.

ūdens noteksistēmu demontāža

6. Sienas biezuma palielināšana par polistirola slāni, izsauc nepieciešamību demontēt lietus ūdens notekcaurules un to enkuru apmaiņu pret garākiem. Notekcaurules iespējams noņemt pēc skrūvju noņemšanas no stiprinošā turētāja.

termoizolācija fasādes siltināšana

7. Lai nodrošinātu termoizolācijas nepārtrauktību, t.i. savienot sienas siltinājumu ar pārseguma vai jumta siltinājumu, jānodemontē jumta pārkares iekšējais apšuvums. Darbi, kas veicami zināmā augstumā no zemes veicami uz stabilām un ērtām stalažām. Šajā gadījumā, pie neliela augstuma un nelielas ēkas izmantots pārvietojamas rāmjveida stalažas.

fasādes izklauvēšana

8. Maiga sienas izklauvēšana ar āmuru palīdzēs noteikt apmetumu stāvokli. Tur, kur apmetums labi pieguļ pie sienas, būs dzirdama metāliska skaņa. Dobja skaņa liecina par apmetuma noslāņošanos no pamatnes. Šīs vietas vislabāk atzīmēt ar zīmuli. Pēc visas sienas pārbaudes, noslāņojušies apmetumi jānokaļ.

ēkas stūru remonts

9. Ēkas stūros, it īpaši neblīvas skārdnieku apdares gadījumā, apmetums bieži ir bojāts. Atlupušie fragmenti jānokaļ.

krāsasnoņemšana no fasādes

10. Esošās uz sienas, vāji pieguļošās krāsas jānoņem ar rīvdēļa un metāla birstes palīdzību. Labi pieguļošos, nenoskrāpējamos krāsas slāņus var atstāt.

fasādes pamatnes izlīdzināšana

11. Mazāki izdrupumi pamatnē jāpapildina ar ATLAS IZLĪDZINOŠO JAVU. Sausais maisījums jāieber nomērītā aukstā ūdens porcijā un rūpīgi jāsamaisa – vislabāk mehāniski – līdz viendabīgas konsistences iegūšanai. Maisīšanas veicama ar lēnapgriezienu maisītāju.

fasādes pamatnes izlīdzināšana

12. Ar rīvdēli no nerūsējoša tērauda, ar ATLAS IZLĪDZINOŠO JAVU jāaizpilda nelieli apmetuma zudumi vai jāizlīdzina tajā esošie padziļinājumi.

fasādes stūru izlīdzināšana

13. Virsmas lielāki bojājumi jāizlabo ar ATLAS APMEŠANAS JAVU. Bojātā stūra atjaunošana un izlīdzināšana šajā ēkas jūtīgajā punktā, ļaus veikt pareizu izolācijas uzlīmēšanu.

fasādes gruntēšana

14. Pamatnes kārtējais sagatavošanas etaps ir visas fasādes precīza nomazgāšana. To iespējams veikt ar asu nemetālisku birsti vai ar ūdeni zem spiediena. Mazgāšana noņem no sienas putekļus, netīrumus, krāsas paliekas un visus atlobošos materiālu fragmentus. Šī darbība ir nepieciešama, lai nodrošinātu līmējošai javai atbilstošu adhēziju.

fasādes gruntēšana

15. Sienas uzsūkšanas spējas samazināšana ar gruntējošo emulsiju radīs nepieciešamos apstākļus līmējošo javu sasaistīšanai. ATLAS UNI–GRUNT tiek uzklāts uz sienas neatšaidītā veidā, ar otu vai rullīti.

fasādes pamatnes pārbaudīšana

16. Pamatnes sagatavošanas pareizību apstiprinās polistirola parauga pielīmēšana. Polistirola fragmenti uz pamatnes jālīmē uz līmes javas nepārtraukta slāņa. Pēc trijām dienām noplēšamajam polistirolam jānoslāņojas.

Cokola apdare siltinot fasādi

Siltinošā slāņa apakšējai malai nepieciešama aizsardzība pret mehāniskiem bojājumiem. Tas izdarāms ar cokola profila palīdzību. Bez aizsardzības funkcijas, šie profili veido montāžas atbalstu pirmajai izolācijas plākšņu rindai, savukārt uz tā apakšējās malas izveidotais pilinātājs izslēdz lietus ūdens notecējumus uz cokola sienas. Izgatavotie alumīnija vai PHV cokola profili ar saviem izmēriem ir piemēroti dažāda biezuma termoizolācijai. Pie sienas profili stiprināmi ar parastiem vai „ātras montāžas” spraišņiem, no aprēķina vismaz 3 gab. Uz vienu garuma metru. Cokola horizontālo līniju var atzīmēt ar garu līmeņrādi. Sienas nelīdzenumi jānokori jānokoriģē ar distancējošies paliktņiem.

cokola līnijas atzīmēšana

17. Cokola horizontālā līnija (siltinājuma apakšējās malas) var atzīmēt ar gara līmeņrāža palīdzību, pārnesot tos uz ēkas kārtējām sienām.

cokola līstes dībeļu vietu atzīmēšana

18. Pēc līstes pacelšanas līdz atzīmētai horizontālai līnijai, uz sienas jāatzīmē vietas kārtējām atverēm.

cokola līstes dībeļošana

19. Tagad atzīmētajās vietās atliek tikai izurbt attiecīga dziļuma atveres

cokola līstes stiprināšana ar dībeļiem

20. Pēc plastmasas spraišļu iedzīšanas, pieskrūvējam cokola līsti.

cokola profila stiprināšana stūros

21. Cokola līstes fragments, kas beidzas ēkas stūrī, jānomēra, pieliekot to pie ēkas sienas un atzīmējot tā garumu ar zīmuli.

colola līstes piegriešana stūros

22. Ja līste tiks stiprināta uz pieguļošās sienas, tad tā jāpiegriež 45° leņķī.

colola līstes stiprināšana stūros

23. Sakarā ar to, ka ēkas stūrim ne vienmēr ir taisns leņķis, drošības labad, līstes slīpā griezuma līnija tiek iezīmēta, pēc tās pielikšanas pie sienas un iezīmēšanas ar zīmuli, velkot ar to gar iepriekš pieskrūvētās līstes malu.

cokola profila stūris

24. Pareizi piestiprinātiem cokola līstes fragmentiem jāatrodas uz vienas līnijas, bez atstarpēm savienojuma vietās, lūzumiem un viļņojumiem.

Siltināšana ar putupolistirolu

Termoizolācijas plākšņu līmēšanu var veikt beznokrišņu laikā, kad gaisa temperatūra nav zemāka par + 5° C. Jālieto EPS 60 - 70 modifikācijas polistirola plāksnes (pašslāpējošās, ar tilpuma blīvumu vismaz 15 kg/m3). Elements, kas stiprina izolāciju pie pamatnes ir līmējošā java ATLAS HOTER S vai ATLAS HOTER U. Līmējošā java jāuzklāj uz polistirola plāksnes nepārtrauktā klājumā (līdzenu sienu gadījumā rīvdēlis ar zobiem) vai jāveic klājums pa perimetru un apm. 6 javas pikuči pārējos gadījumos. Javas daudzums jāizvēlas tādā veidā, lai vismaz 60% plāksnes virsmai caur kontaktu ar līmi būtu saskare ar pamatni. Vāju, nenesošu pamatņu vai apmestu sienu gadījumā, savienošana ar līmi tiek pastiprināta ar plastmasas dībeņiem, daudzumā vismaz 4 gab./m2. Atveru urbšanu spraišņiem un to iedzīšanu sienā var veikt min pēc 2 dienām, t.i. pēc līmējošās javas pilnīgas sasaistīšanās.

līmes maisijuma putupolistirolama pagatavošana

25. Iepriekš nomērītā ūdens daudzumā (5–5,5 litri), lēni ieberam maisa (25 kg) saturu un rūpīgi samaisām ar lēnapgrieziena maisītāju. Pēc viendabīgas konsistences iegūšanas, atliekam spaini malā un pēc 10 minūtēm atkārtojam maisīšanu. Tādā veidā sagatavota java saglabā savas īpašības 4 stundu laikā.

līmes uzklāšana uz putupolistirola plātnes

26. Līmējošā java tiek uzklāta uz plāksnes malām aptuv. 4 cm platām joslām. Uz pārējās virsmas uzliekam 6 – 8 pikučus aptuv. 10 cm diametrā. Izlietotās līmējošās javas kopējais jāizvēlas tādā veidā, lai pēc plāksnes piespiešanas iegūtu vienmērīgi pielīmētu vismaz 60 % no izolācijas virsmas.

putupolistirola pielīmēšana pie sienas

27. Pēc līmējošās javas uzklāšanas plāksne nekavējoties jāpieliek pie sienas atzīmētajā vietā.

putuplasta pielīmēšana

28. Plāksni piespiežam ar garu koka vai polistirola rīvdēli. Ar līmeņrādi periodiski jākontrolē plākšņu izvietojums horizontāli un vertikāli.

putuplasta limjava

29. Ja līmējošā masa izspiedīsies ārpus plāksnes ietvariem, tad tā jānoņem, Blakus esošo saduru malām jābūt tīrām. Atstājot saduras vietā līmējošos javu, tas var atsaukties uz tās vēlāku parādīšanos gatavās fasādes virsmā.

putupolistirola pielīmēšana stūros

30. Stūros un kārtējās rindās izolējošās plāksnes ieklājamas t.s. ķieģelī, proti, ar pārbīdījumu par pusi no garuma. Polistirola plāksnes var pārzāģēt ar sīkzobu zāģi.

putupolistirola pielīmēšana sūros

31. Uz šī plāksnes līmējošā java tiek uzklāta pa perimetru un attiecīgi mazāku pikuču skaitu plāksnes vidusdaļā.

putupolistirola pielīmēšana sūros

32. Plāksne piespiežam pie sienas, blīvi piebīdot pie jau pielīmētajām plāksnēm un piesitam ar garu rīvdēli, it īpaši saduras vietā. Ar līmeņrādi periodiski jākontrolē pielīmējamo plākšņu izvietojums horizontāli un vertikāli.

putupolistirola pielīmēšana vietās kur nav cokola profila

33. Pirms polistirola plāksnes pielīmēšanas, vietās, kur nav cokola līstes (pie terases, balkona vai kā šajā gadījumā pie podesta plāksnes), tās apakšējā mala jānodrošina aptinot to ar stikla šķiedras sietu. Šajā gadījumā, ar robotu rīvdēli uz sienas 15 cm augstumā jāuzklāj līmējošā java.

putupolistirola pielīmēšana vietās kur nav cokola profila

34. Pēc piegrieztā sieta fragmenta pielikšanas, ar rīvdēļa gludo pusi no tās izspiežam līmi. Sieta fragmenta platumam jābūt tik lielam, lai pēc polistirola aptīšanas ar to, gan zem plāksnes, gan uz tās atrastos vismaz 15 cm sieta.

armējošā sieta iestrāde ap logiem

35. Uz tādiem pašiem noteikumiem kā iepriekš jāpielīmē piegrieztie sieta fragmenti arī durvju un logu ailās. Šajā gadījumā sieta platums jāpalielina par ailas platumu. Pēc aptīšanas, šim sietam vēl par 15 cm jāsniedzas ārpus stūra. Sieta kārtējie fragmenti jāsavieno min uz 5 cm pārlocījumu.

temperatūras šuve fasāde

36. Lai saglabātu temperatūras šuvi (atstarpi) starp polistirolu un podesta plakni, zem sieta var ieklāt 1 cm biezas koka līstes. Stūros siets jāpiegriež vietā, kas atrodas no sienas polistirola biezuma attālumā, tā lai iespējama būtu tās vēlāka bezproblemātiska uztīšana uz plāksnes.

putupolistirola līmēšana stūros

37. Līmējošās java uz plāksnes virsmas uzklājama ar perimetra noklāšanas un pikuču metodi. Līme uzklājama arī uz apakšējās malas, kura tiks aptīta ar sietu.

putupolistirola loksnes ieklāšana uz distancējošās līstes

38. Pēc plāksnes ieklāšanas uz distancējošās līstes, tā tiek piespiesta pie sienas, piesitot to ar rīvdēli.

līdzena fasāde

39. Ar mērķi iegūt līdzenu fasādi, nepārtraukti jākontrolē termoizolācijas plākšņu izvietojums gan vertikāli, gan horizontāli.

putupolistirola līmēšana sienas lejasdaļā

40. Uz plāksnes apakšējās daļas, uz kuras tiks uztīts stikla šķiedras siets, ar robotu rīvdēli jāuzklāj un jāizsmērē līmējošā java.

putupolistirola līmēšana sienas lejasdaļā

41. Pēc sieta uzklāšanas uz polistirola, ar tērauda rīvdēļa gludo pusi no tās jāizspiež līme un turot špakteli pavērstu nelielā leņķī, plāksne jānošpaktelē minimālā biezumā.

fasādes iekšējo stūru siltināšana

42. Arī ēkas iekšējā stūrī jāsaglabā polistirola plākšņu „sasiešanas” kārtība kārtējās uzklājamās rindās.

fasādes siltināšana ap logiem un durvīm

43. Pirms polistirola plāksnes pielīmēšanas ailas stūrī, pēc nomērīšanas jānogriež liekais fragments. Polistirolam jānosedz ailas gaisma par platumu, kas vienāds ar aili siltinošā polistirola biezumu plus zem tā esošā līmes slāņa biezums.

fasādes līdzenuma pārbaude

44. Ar garu alumīnija latu iespējams pārbaudīt vai termoizolējošās plāksnes tika pielīmētas vienā plaknē.

elektriskās kārbas iestrāde fasādē

45. Pēc izgriešanas ar asu nazi vietu elektriskai kārbai, to ar līmējošo javu ATLAS HOTER U var ielīmēt polistirolā.

logu un durvju apdare siltinot fasādi

46. Visām logu un durvju ailām jābūt siltinātām ar 3 cm biezu polistirolu. Ar līmi pārklāta polistirola josla jāievieto starp kārbu un plāksni, kas sliecas ārā no sienas plaknes, tad kārtīgi jāpiespiež.

logu un durvju apdare siltinot fasādi

47. Sakarā ar to, ka starp kārbu un izolāciju jāpaliek aptuv. 1 cm platai temperatūras šuvei (tā tika piegriezta plānāka polistirola josla), ar tērauda rīvdēli polistirola aizmugures daļā ailā jāievelk iepriekš ielīmētais siets.

fasādes siltināšana ap logiem

48. Palodzi siltinošā polistirola josla jāielīmē ar domu par vēlākās skārda apstrādes kritumu.

sieta iegremdēšana ap logiem

49. Pēc līmējošās javas slāņa uzklāšanas (ar robotu rīvdēli) uz polistirola, tajā tiek iegremdēts armējošais siets. No sieta apakšas izspiestā līme rūpīgi jānošpaktelē ar gludu rīvdēli.

līmjavas slīpēšana ap logu un durvju ailēm

50. Izspiedušies stūri ap logu un durvju ailām jānoslīpē ar smilšpapīru, kas uzklāts uz rīvdēļa. Tas ļaus iegūt asas stūru malas.

stūru apdare ap logiem un durvīm

51. Ārējiem stūra leņķiem, kas ir pakļauti mehāniskiem bojājumiem, jānodrošina aizsardzība ar aizsargprofilu no perforēta alumīnija skārda vai PVH. Alumīnija stūra aizsargprofilu var nogriezt ar šķērēm, kas paredzēta skārda griešanai.

stūru apdare ap logiem un durvīm

52. Stūra leķim jābūt iegremdētam polistirolā zem armējošā sieta. Šajā nolūkā uz polistirola stūra abās tā pusēs visā garumā jāuzklāj neliels līmes daudzums.

stūru iegremdēšana ap logiem un durvīm

53. Mitrajā līmējošā javā jāiegremdē alumīnija stūra leķis. Garš līmeņrādis ļaus to novietot precīzi vertikāli.

logu un durvju ailu špaktelēšana

54. Izmantojot gludu tērauda rīvdēli, uzstādītais stūra aizsargprofils jānošpaktelē ar javu ATLAS HOTER U.

durvju un logu ailu apdare

55. Kad stūra aizsargprofili jau pietiekami labi nostabilizējušies sasaistītajā līmējošā javā, tad loga un durvju kaste, kā arī pieguļošais sienas fragments jānoklāj ar līmi ATLAS HOTER U un tā biezums jāizlīdzina ar robotu rīvdēli. Sekojoši aizsargtīkls jāsatin un ar gludu rīvdēli jāiespiež svaigā līmē. Rīvdēlis jāvada virzienā no stūra uz ārpusi.

stūru ap durvīm un logiem papildus stiprināšana

56. Stūra papildus pastiprināšanas vietās, līmējošā java klājama uz polistirola ar robotu rīvdēli.

logu un durvju ailu apdare

57. Sekojoši tajā tiek iegremdēti iepriekš sagatavotie sieta taisnstūri, iespiežot līmi ar gludu tērauda rīvdēli. Tādā veidā tiek veikta katra ailas stūra pastiprināšana. Papildus armējumu nodrošinās apmetumu pret slīpu termisku plaisu parādīšanos.

temperatūras šuves aizpildīšana

58. Pēc līmējošās javas sasaistīšanās armējošā slānī zem logiem, iepriekš izveidotā temperatūras šuve jāaizpilda ar noturīgi blīvējošo plastisko masu. Tā tiek izveidots elastīgs savienojums starp siltinājumu un loga konstrukciju, kā arī šuves blīvējums pret ūdens iekļūšanu no ārpuses zem siltinājuma sistēmas.

ārējo palodžu montāža siltinot fasādi

59. Palodžu apdare jāveic no nerūsējoša, krāsota alumīnija skārda vai krāsota lokšņu tērauda. Palodžu platumam jābūt vismaz par 4 cm lielākiem par ailas dziļumu.Skārda malējām daļām jābūt ielocītām taisnā leņķī uz augšu, vismaz 2 cm augstumā. Palodžu garumam jābūt vismaz par 1 cm garākam par atveres platumu polistirola ietvaros.

fasādes stūru apdare

60. Pastiprinājums no stikla šķiedras sieta fragmentiem, kas ieklāti 450 leņķī, jāveic visos četros atveres stūros.

fasādes plaisu aizdare

61. Ja neskatoties uz visiem centieniem starp pielīmētām polistirola radušās plaisas, tad tās jāaizpilda ar pieskaņotiem polistirola fragmentiem. Mazu spraugu gadījumā, kuros nav iespējams iespiest polistirolu, ieteicama to paplašināšana un papildināšana ar polistirolu, izmantojot tā iespiešanas metodi, bez līmējošās javas. Nav pieļaujama spraugu aizpildīšana ar līmi.

fasādes putuplasta līdzenuma pārbaude

62. Ar garu alumīnija latu iespējams pārbaudīt vai polistirola plāksnes veido vienu plakni. Kontrolējot virsmu, lata jāpieliek dažādās vietās un dažādos virzienos.

putupolistirola pieslīpēšana

63. Visi polistirola plaknes nelīdzenumi jānoslīpē ar smilšpapīru, kas piestiprināts pie cieta rīvdēļa. Šī darbība ir īpaši nozīmīga, jo plānie apdares slāņi nebūs spējīgi noslēpt pat nelielus nelīdzenumus.

Papildus stiprināšana ar dībeļiem

putupolistirola stiprināšana ar dībeļiem

64. Polistirola papildus stiprināšanas gadījumā ar spraišļiem (mūsu ēkā šāda vajadzība parādījās sakarā ar apmestas sienas siltināšanu), atveres spraišļiem veidojamas tikai pēc līmes pilnīgas sasaistīšanās zem polistirola t.i. vismaz divas dienas pēc polistirola plākšņu pielīmēšanas. Atveres dziļumam jābūt par 1 cm lielākam par spraišļa garumu.

putupolistirola stiprināšana ar dībeļiem

65. Spraišļu skaitam jāatbilst ar siltināšanas projektā uzrādītajam, taču ne mazākam par 4 gab. uz 1 m2. Polistirola plākšņu ar izmēriem 50 x 100 cm gadījumā tas nozīmē 2 spraišļus uz katru plāksni. Spraislis jāiegremdē atverē, piesitot to ar āmuru.

putupolistirola stiprināšana ar dībeļiem

66. Pēc spraišļu iegremdēšanas tajos jāiesit paplašinošie serdeņi. Ja parādās grūtības serdeņu pilnīgā iesišanā, tad spraislis jāizņem un atvere jāpadziļina un atkārtoti jāiedzen serdenis. Nav pieļaujama nepilnīgi iedzītu paplašinošo spraišļu nogriešana.

putupolistirola stiprināšana ar dībeļiem

67. Pareizas plastmasa spraišļu iegremdēšanas gadījumā to galviņām jābūt vienā plaknē ar polistirola plakni. To iespējams pārbaudīt pieliekot pie sienas garu latu. Ārpus polistirola virsmas izbīdītās galviņas vēlāk, veicot apdari, parādīsies uz sienas.

Armējošā slāņa izveidošana

fasādes armējošā slāņa izveidošana

68. Java uzklājama uz polistirola plāksnēm 1 m platā joslā (stikla šķiedras sieta platums) ar rīvdēli gludo malu. Līmes slāņa biezumam jābūt aptuveni 3 mm. Javas uzklāšana sākas no ēkas stūra.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

69. Pēc līmējošās javas uzklāšanas uz posma, kura garums vienāds ar iepriekš sagatavoto sieta joslu, tas „jāizķemmē” ar rīvdēļa roboto pusi. Šī darbība ļaus iegūt javas vienādu biezumu uz visas virsmas.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

70. Pie svaigas līmējošās javas jāpieliek sagatavotais sieta fragments, piespiežot to ar rīvdēļa malu vai pirkstiem pie līmes vairākās vietās. Jāatceras par galējās joslas sieta izbīdīšanu par 15 cm ārpus malas.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

71. Ar rīvdēļa gludo malu siets jāiegremdē līmējošā javā. Lai vienmērīgi veiktu sieta iegremdēšanu, līme tiek izspiesta ar leņķī pavērstu rīvdēli. Pēc horizontāla „jumtiņa” izveidošanas, līme no augšas uz leju jāizspiež vidusdaļā.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

72. Sekojoši ar nedaudz ieslīpām kustībām uz leju veidojam t.s. „ērgli”. Siets tiek iegremdēts virzienā no vidusjoslas un malām.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

73. Pēc sieta pirmās joslas iegremdēšanas, analoģiskā veidā uz kārtēja sienas metra uz polistirola jāuzklāj līmējošā java.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

74. Visu laiku neapšaubāmi jāievēro aptuv. 10 cm platu, sieta savienojošo pārlocījuma joslu veidošana. Sietam jāsniedzas nedaudz zemāk par cokola līstes apakšējo malu.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

75. Pēc līmēs uzklāšanas uz ailas iekšējās puses, tajā jāiegremdē siets, darbojoties ar rīvdēļa gludo malu un stūra ķelli.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

76. Arī ēkas iekšējos stūros jāievēroz noteikumi par sieta 15 cm pārlaides pār malu.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

77. Ja pēc rūpīgas virsmas pārbaudes tiek konstatētas vietas uz sienas, kurās nepietiekami rūpīgi ir iegremdēts armēts siets, tad tās ir jāpiešpaktelē ar līmējošo javu. Sietam jābūt pilnībā pārklātam ar javas slāni.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

78. Pēc līmes pilnīgas sasaistīšanās uz armētā slāņa, sieta fragmenti gar cokola apakšējo līsti jānogriež ar asu nazi.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

79. Armētam slānim, kas veido pamatnes slāni zem augstvērtīga apmetuma, jābūt ideāli gludam. Visa veida nelīdzenumi un rīvdēļa atstātās pēdas jāslīpē ar smalkgraudainu smilšpapīru.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

80. APMETUMU PAMATNĒM ATLAS CERPLAST tiek ražots lietošanai gatavā veidā. Tā konsistences izlīdzināšanai pietiek to tikai izmaisīt ar rokām. Nav pieļaujama ne ūdens, ne arī citu šķīdinātāju pieliešana.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

81. Uz pamatnes CERAPLAST uzklājams ar kokvilnas materiāla rullīti. Var arī izmantot plato otu. Ar CERAPLAST jācenšas rūpīgi noklāt visa sienas virsma.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

82. Pēc pamatnes apmetuma izžūšanas, jāveic temperatūras šuves un citu savienojumu blīvēšana. Spraugā starp siltinājumu un durvju kārbu jāiespiež temperatūras šuves aukla no PUR putām.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

83. Pēc temperatūras šuves auklas ievietošanas spraugā, sadura noturīgi jānoblīvē ar plastisku masu. Šis blīvēšanas veids kompensēs durvju kārbas kustības un neļaus nokrišņu ūdeņiem nonākt zem siltināšanas sistēmas.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

84. Pēc grīdas līstīšu, kas uzklātas uz ieejas podesta, noņemšanas no polistirola apakšas, tika izveidota temperatūras šuve. Tajā jāiespiež elastīgā temperatūras šuves aukla, sekojoši jāveic blīvēšana ar silikona tepi.

fasādes armējošā slāņa izveidošana

85. Ar silikonu jānoblīvē arī polistirola sadura ar palodzes skārda apdari.

Dekoratīvā apmetuma izpilde

ATLAS STOPTER sistēmas pēdējais elements ir apmetuma apdares izpildīšana no augstvērtīgiem plānkārtas apmetumiem ATLAS CERMIT. Šis slānis pasargā izveidoto siltinājumu no atmosfērisko faktoru iedarbības un mehāniskiem bojājumiem, kā arī veido ēkas fasādes izskatu. ATLAS STOPTER sistēmā pastāv divi augstvērtīgu apmetumu veidi: minerālie un akrila. Noteikumi apmetumu veikšanai no abiem ir identiski. Starpība ir javas sagatavošanā Akrila apmetumi tiek piegādāti gatavas pastas veidā, savukārt minerālie–sausa maisījuma izskatā. Laika apstākļi–apmetuma izpildes un žūšanas laikā gaisa temperatūra ne zemāka par +5°C un ne augstāka par +25°C. Apmetumus nevajadzētu veidot lietainā laikā un spēcīgā vējā. Saprātīgi ir sagatavoties nelabvēlīgiem laika apstākļiem, izkarot uz stalažām aizsargtīklus.

akrila dekoratīvā apmetuma sagatavošana

86. Pēc spaiņa ar akrilapmetumu atvēršanas, lai iegūtu viendabīgu konsistenci, tā saturs jāapmaisa. Nav atļauts to samaisīt ar citiem materiāliem, ne arī šķīdināt vai sabiezināt.

dekoratīvā apmetuma uznešana uz sienas

87. Apmetums uz sienas klājams tādā platībā, lai varētu panākt tā fakturēšanu un savienošanu ar nākamo partiju, laikā, kamēr tas vēl ir mitrs. Šo laukumu lielums ir atkarīgs no atmosfēriskiem apstākļiem, pamatnes uzsūcamības un izpildītāju

dekoratīvā apmetuma pārpalikumi

88. Pēc apmetuma uzklāšanas uz attiecīgās virsmas, tā pārpalikums jāsavāc ar rīvdēļa gludo malu, tādā veidā, lai uz sienas paliktu slānis, kura biezumu nosaka pildvielas graudi.

dekoratīvā apmetuma fakturēšana

89. Pēc apmetuma pārpalikuma savākšanas, tam jāpiedod atbilstoša faktūra. Fakturēšanai tiek izmantots rīvdēli no plastmasas. CERMIT N apmetuma gadījumā uzsmidzināto („sīka aitiņa”) faktūru iegūstam veicot izrīvēšanu ar lokveida kustībām.

dekoratīvā apmetuma nākamās kārtas uzklāšana

90. Pēc apmetuma daļas izrīvēšanas, uz sienas klājama apdares kārtējā partija, sekojoši noņemam tās pārpalikumu.

dekoratīvā apmetuma ierīvēšana

91. Apmetuma kārtējo fragmentu izrīvēšana (fakturēšana) jāsāk no savienojuma vietas ar jau iepriekš uzklāto savienojumu. Atgādināsim, ka iepriekš uzklātais apmetums savienojuma vietā nedrīkst sakalst !

durvju un logu ailu apdare ar dekoratīvo apmetumu

92. Pēc apmetuma apdares izpildes un siena plaknes, tādā pat veidā jāveic ailu apmešana.

krāsotāju lentas noņemšana

93. Krāsotāja papīra lenta, kas aizsargā logus– vai kā šajā gadījumā griestu paneļus pret nosmērēšanos, jānoņem uzreiz pēc apmešanas javas izrīvēšanas.

dekoratīvā apmetuma uzklāšana stūros

94. Ēkas stūris veido dabīga tehnoloģiska pārtraukuma vietu. Tagad var brīdi atpūsties. Jāatceras par instrumentu nomazgāšanu, ja tiek pārtraukti apmetēju darbi. No svaigas javas instrumenti mazgājami tīrā ūdenī. Tehnoloģiskos pārtraukumus var arī ieplānot piem., pie lietus ūdens notekcaurulēm.

cokola apdare ar dekoratīvo apmetumu

95. Ēkas cokola apdari, kas saskaras ar grunti, vislabāk ir veikt ar dekoratīvo mozaīkas apmetumu ATLAS DEKO M. Šis apmetums, kas veido tvaika caurlaidīgu un hidrofobu slāni, vienlaicīgi ir ļoti noturīgs pret dažāda veida bojājumiem, atmosfēriskiem faktoriem, mazgāšanu un beršanu. Tas tiek ražots lietošanai gatavas masas veidā.

cokola apdare ar dekoratīvo apmetumu

96. Mozaīkas apmetums ATLAS DEKO M uz pamatnes tiek uzklāts pildvielas grauda biezumā. Mitrs apmetums tiek izlīdzināts ar rīvdēli no nerūsējoša tērauda, virzot to pastāvīgi tikai vienā virzienā.

ūdens noteksistēmu montāža pēc fasādes siltināšanas

97. Pēc apmešanas darbu veikšanas jāpiestiprina iepriekš demontētie ēkas elementi. Montējot sienās lietus ūdens notekcauruļu enkurus jāatceras, ka uz sienas atrodas siltumizolācijas papildslānis. Enkurošanas vietām jābūt atbilstoši atbīdītām no stūra, savukārt enkuru garumam atbilstoši palielinātam.

Uz augšu