akolat logo

Sveicināti būvmateriālu interneta veikalā

adrese:

Dzirnavu iela 4

talrunis:

29558567

e-pasts:

akolat@akolat.lv

akolat.lv

facebook akolattwitter akolat

Apdares materiāli

Apkurei

Bloki, Ķieģeļi

Durvis

Dažādas preces

Koksnes plātnes

Mājai un dārzam

Pamati un grīdas

Jumta logi

Jumta materiāli

Sausie maisijumi

Siltumizolācija

Stiprinājumi

Nožogojumu sistēmas

Santehnika

Darba laiki:

P. 9.00 - 17.00

O. 9.00 - 17.00

T. 9.00 - 17.00

C. 9.00 - 17.00

P. 9.00 - 17.00

S. 11.00 - 14.00

Sv. -

Kā pareizi ieklāt laminātu !?

 

Virsmas sagatavošana

lamināta ieklāšana lamināta ieklāšanalamināta ieklāšana

 

 

Ja laminātu paredzēts ieklāt uz betona, vai citas minerālu virsmas, ieteicams uzklāt tvaika izolācijas plēvi vismaz 0.15 mm biezumā, lai novērstu mitruma uzsūkšanos lamināta grīdas segumā. Tvaika izolācijas plēve jāklāj tā, lai veidotos 15 - 20cm pārklājums un jāatstāj 5cm plēves pārpalikums gar sienām. Laminātu nedrīkst klāt uz tāda esoša grīdas seguma, kam deformācija, ilgākā laika posmā, ir iespējama vairāk kā 5mm.

 

Telpai kur plānojat ieklāt laminatu, nebūtu vēlams, pārsniegt 12 x 12m.

 

 

 

lamināta ieklāšanalamināta ieklāšana lamināta ieklāšana

 

 

Nelīdzenumus, kuru dziļums ir lielāks par 5mm un diametrs ir lielāks par 2.0m, ir jāaizpilda ar izlīdzinošo maisijumu. Pēc grīdas izlīdzināšanas darbiem, grīdai jāļauj pietiekami ilgi nožūt, lai pēc tam nesaskartos ar mitruma veidošanos zem lamināta.

 

 

Lamināta ieklāšana

lamināta ieklāšana lamināta ieklāšana

 

 

Pirms ieklāšanas laminatam jāstāv 48h izpakotam tēlpā kur gaisa temperatūra ir no 15° līdz 30°C un mitrums nepārsniedz 75%.

 

Pirms lamināta ieklāšanas pārliecinieties, ka uz grīdas nav palikušas skrūves, naglas vai citi sīki celtniecības atkritumi. Vēlams grīdu izsūkt ar putekļu sūcēju.

 

Lamināts tiek ieklāts pēc peldošās grīdas principa un nav jāstiprina pie grīdas papildus ar skrūvēm, vai līmi. Klājot laminātu ir jāievēro 8mm attālums starp sienu un laminātu.

 

Ja laminātu klājat uz parketa grīdas dēļiem, tad klajums jāveic perpendikulāri esošajam klājumam.

Laminātu ieteicams sākt klāt garenvirzienā no sienas pie loga ( spēcīgākā gaismas avota telpā ).

 

 

 

1) Sākat ieklāt lamināta loksnes no stūra, balstot pret atstarpes distanceriem, veidojot vismaz 8mm atstarpi starp sienu un laminātu.

 

lamināta ieklāšana lamināta ieklāšana lamināta ieklāšana

 

2) Pēc pirmo diviu lamināta dēļu rindu ieklāšanas pārbaudiet klājuma perpendikularitāti attiecībā pret sienām. Ja klājums neveidojās perpendikulārs ir jāveic lamināta dēļu piegriešana.

 

3) Vienmēr, vispirms, ievietojiet lamināta dēļa īsāko malu lamināta klājuma iepriekšējā rindā un tad ar āmura un ieliktņa palīdzību nofiksējiet lamināta dēļa garāko malu.

 

Katru nākamo lamināta klājuma rindu var iesākt ar iepriekšējās rindas, piegrieztā, pēdējā lamināta dēļa pārpalikumu.

 

4) Noslēdzot pēdējo pilno lamināta dēļu rindu uz pēdējās rindas novietojiet lamināta dēli kam veicams piegriezums. Citu lamināta grīdas dēli novietojiet virs piegriežamā dēļa, ievērojot 8mm attālumu starp dēli un sienu un atzīmējiet griezuma līniju uz piegriežamā dēļa, kas novietots uz lamināta klājuma pēdējās rindas.

 

Pēc tam kad ieklāta pēdējā lamināta grīdas klājuma rinda, drīkst izņemt distancerus starp laminata klājumu un sienu.

 

lamināta pēdējās rindas ieklāšana

 

5) Ja klājot laminatu nākas sakarties ar šķēršļiem ( piem. radiatoru caurules ), lamināta piegriešanas vietas jāatzīmē ar zīmuli un jāveic urbšanas darbi vai piegriešana. Svarīgi arī šeit ievērot 8mm attālumu starp šķērsli un laminata klājumu.

 

7) Pa laminātu var staigāt uzreiz pēc tā ieklāšanas.

 

 

Stiprinot grīdlīstes ievērojiet minimālu attālumu starp lamināta klājumu un grīdlīsti. Nekādā gadijumā nestipriniet grīdlīstes pie laminata ar skrūvēm vai līmi. Tvaika izolācijas plēves pārklājumu paslēpiet zem grīdlīstēm un telpa ir gatava mēbeļu novietošanai. Svarīgi ievērot atstarpes arī stiprinot sliekšņus.

 

Grīdlīstes stiprināšana sliekšņu stiprināšana

 

Veiksmi darbos!

 

 

laminātāta ieklāšanas instrukcija