akolat logo

Sveicināti būvmateriālu interneta veikalā

adrese:

Dzirnavu iela 4

talrunis:

29558567

e-pasts:

akolat@akolat.lv

akolat.lv

facebook akolattwitter akolat

Apdares materiāli

Apkurei

Bloki, Ķieģeļi

Durvis

Dažādas preces

Koksnes plātnes

Mājai un dārzam

Pamati un grīdas

Jumta logi

Jumta materiāli

Sausie maisijumi

Siltumizolācija

Stiprinājumi

Nožogojumu sistēmas

Santehnika

Darba laiki:

P. 9.00 - 17.00

O. 9.00 - 17.00

T. 9.00 - 17.00

C. 9.00 - 17.00

P. 9.00 - 17.00

S. 11.00 - 14.00

Sv. -

Metāla jumta segumi

Metāldakstiņi Rubins ir profilētas cinkota skārda loksnes ar krāsainu polimēra pārklājumu. Speciālās iekārtās rullī saņemts tērauda skārds tiek profilēts, iegūstot zīmējumu, kas imitē dabiskos kārniņus. Mūslaiku jumta segumu materiālu klāstā metāla kārniņi ir vieni no populārākajiem.

 

Profilklājs PP20  -  PP45  ir cinkotas tērauda loksnes, kas izlocītas ar trapecveida virsotnēm garenvirzienā. Profilētā loksne tiek izgatavota ar aukstās velmēšanas metodi no augstas kvalitātes cinkota lokšņu tērauda, kā arī no cinkota lokšņu tērauda ar dažāda veida krāsainiem polimēru pārklājumiem pēc tehnoloģijas, kas nodrošina izstrādājumu augstu kvalitāti un ilgmūžību.

 

Jumta segums ar ielocēm  - Valcprofils -  ir metāla segums, kurā atsevišķi elementi savienoti ar ielocēm. Tādu jumta segumu klāj ar cinkota skārda loksnēm vai no ruļļa (kā ar polimēra pārklājumu, tā arī bez tā), kā arī no krāsaino metālu skārda

Nosaukums
Cena Zn
Cena PE
Cena PVC
Attēls
Metāldakstiņš Rubīns
-
5.82 eur
8.61 eur
Metāla dakstiņš jumtam
Metālprofils PP - 20
5.41 eur
5.66 eur
8.42 eur
Metāla profils PP-20
Metālprofils PP - 45
6.02 eur
6.07 eur
8.82 eur
Metāla profils PP-45
Valcprofils
5.93 eur
6.15 eur
8.92 eur
Valcprofils
Gluda loksne
5.04 eur
5.29 eur
7.77 eur
Standarta papildelementi metāla jumta segumiem
Nosaukums
Cena Zn
Cena PE
Cena PVC
Attēls
Karnīze
1.95 eur/m
2.15 eur/m
2.68 eur/m
Karnīze metāla jumtam
Lāsenis
2.15 eur/m
2.35 eur/m
2.73 eur/m
Lāsenis metāla jumtam
Kore
2.43 eur/m
2.95 eur/m
4.18 eur/m
Kore metāla jumtam
Vējdēlis šindeļu jumtam
2.25 eur/m
2.95 eur/m
5.46 eur/m
Vējdēlis šindeļu jumtam
Vējdēlis metāla jumtam
2.25 eur/m
2.95 eur/m
5.46 eur/m
Vējdēlis metala jumtam
Vējdēlis universālais
2.25 eur/m
2.95 eur/m
5.46 eur/m
Vējdēlis universālais
Satekne
2.43 eur/m
2.95 eur/m
4.18 eur/m
Satekne metāla jumtam
Dekoratīvā satekne
2.15 eur/m
2.46 eur/m
2.73 eur/m
Dekoratīvā satekne
Atloks
2.15 eur/m
2.46 eur/m
2.73 eur/m
Atloks metāla jumtam
Sniega barjera
2.25 eur/m
2.95 eur/m
4.46 eur/m
Sniega barjera jumtam
Metāla palodze
2.15 eur/m
2.46 eur/m
2.73 eur/m
Metāla palodze
Metāla jumta lūka
500 x 700
52.50 eur/gab
Metāla jumta lūka
Skrūves metala jumtam
0.07 eur/gab
0.09 eur/gab
ūdens noteksistēmas plastmasa
Metāla jumtu montāžas instrukcija
Metāla dakstiņu ar polimēru pārklājumu sagatavošana montāžai
Metāla jumtu montāžas instrukcija
1. Metāla dakstiņu pareiza izkraušana un novietošana
Metāla dakstiņu lokšņu un savienojuma elementu rūpnīcas iepakojumu iekraušana un izkraušana tiek veikta ar celtni ar mīkstajām stropēm. Metāla dakstiņus rūpnīcas iepakojumā var uzglabāt ne ilgāk kā 1,5 mēnešus, jo iespējama apakšējo lokšņu deformēšanās pakā. Ja plānots montāžu veikt vēlāk, loksnes ir jāizpako un jāpārliek ar līstēm. Lai izvairītos no lokšņu deformācijas garenvirzienā, tās jānes vertikāli, turot aiz garajām malām. Visi metāla dakstiņi ir 5,1 kg/m2 . Nesagrieziet rokas uz lokšņu asajām malām.
Metāla jumtu montāžas instrukcija
2. Jumta pareiza sagatavošana metāla dakstiņu montāžai
Pirms jumta montāžas pārliecinieties, ka jumta virsma ir līdzena. Vajadzības gadījumā izlabojiet nelīdzenuma defektus – pārbaudiet jumta formas un izmēru pareizību. Šim nolūkam izmēriet slīpņu diagonāles no stūra līdz stūrim. Ja tās nav vienādas, jumts ir sašķiebies. Ja sašķiebumu nav iespējams izlabot, metāla dakstiņi jāliek tā, lai latojuma apakšējā mala sakristu ar jumta plākšņu pārkares līniju. Sašķiebumu galos var noslēpt ar savienojuma elementiem. Piezīme! Minimālais ieteicamais jumta slīpums – 14 grādi, ja .

metāla jumtu montāžas instrukcija

metāla jumtu montāžas instrukcija

3. Pareiza montāžas instrumentu izvēle
Metāla dakstiņu montāžas darbu veikšanai izmanto rokas zāģi un metāla šķēres, urbjmašīnu u.tml. Metāla dakstiņu loksnes tiek piegādātas piegrieztas pēc jumta izmēriem. Bet bieži ir nepieciešams uz vietas nogriezt loksnes platumu un veikt izgriezumus atbilstoši stūriem. Lai atvieglotu darbu, var izmantot rokas elektrisko zāģi ar cietmetāla zobiem vai citu elektromehānisko instrumentu, kas paredzēts metāla ar polimēru pārklājumu griešanai. Metāla griešanai neizmantojiet slīpmašīnu ar abrazīviem diskiem! Tā sagrauj cinka un polimēru pārklājuma slāņus, un korozija sabojās metālu. Metāla dakstiņu loksnes stiprina ar pašgriezēju palīdzību. To ieskrūvēšanai var izmantot elektrisko urbjmašīnu ar reversu un apgriezienu regulatoru, un speciālo uzgali, kas parasti tiek pievienots kārbai ar pašgriezējiem.
Metāla dakstiņu ar polimēru pārklājumu sagatavošana montāžai

Metāla jumtu montāžas instrukcija

1. Plēves ieklāšana zem metāla dakstiņiem
Zemjumta telpas nepietiekamas ventilācijas gadījumā ieteicams izmantot hidroizolācijas (pretkondensāta) plēves vai hidroizolējošās tvaikcaurlaidīgās plēves (membrānas). Šo speciālo plēvju lietošana novērš ūdens kondensāta nokļūšanu no jumta seguma plākšņu apakšējās puses jumta siltumizolācijas slānī. Plēvi sloksnēs klāj uz spārēm ar pārlaidumu no lejas uz augšu, pietiekami nostiepjot, un ar naglām un līstēm piestiprina pie spārēm.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

2. Pareiza aplatošana
Latojumam izmanto apmēram 100 mm platus dēļus. Dēļu biezumu izvēlas jumta projektētāji. Uz dzegas izejošajam dēlim jābūt par 10-15 mm biezākam. Attālums starp latojuma dēļiem ir vienāds ar metāla dakstiņu profila soli – 350 mm. Attālums starp dēli, kas iziet uz jumta, un nākamo, ir par 50 mm mazāks – 300 mm. Latojuma dēļus pienaglo pie spārēm vai pretlatojuma..

Metāla jumtu montāžas instrukcija

3. Dzegas plāksne ( Lāsenis )
Dzegas plāksnes stiprina pie latojuma pēdējā dēļa pirms metāla dakstiņu lokšņu uzlikšanas. Plākšņu pārlaidums garenvirzienā – 100 mm. Pēc dzegas plākšņu piestiprināšanas sāciet metāla dakstiņu lokšņu montāžu.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

Metāla jumtu montāžas instrukcija

4. Lokšņu novietošanas kārtība un to piestiprināšana
Lokšņu montāža divslīpņu jumtam jāsāk no kreisā gala, bet daudzslīpņu jumtam loksnes novieto un piestiprina no slīpnes visaugstākā punkta uz abām pusēm. Ja lokšņu montāžas virziens ir no labās puses uz kreiso, nākama loksne jānovieto zem iepriekšējās loksnes pēdējā viļņa. Lokšņu malas jānovieto 40 mm zemāk par dzegu.

 

Iesakām lokšņu montāžu veikt šādā secībā:
Novietojiet pirmo loksni un ar vienu pašgriezēju piestipriniet to pie latojuma kores tuvumā;

 

Pēc tam otru loksni novietojiet tā, lai zemākās malas veidotu taisnu līniju, ar vienu pašgriezēju piestipriniet pārlaidumu virs viļņa zem pirmās apakšējās ieloces (pie tam pašgriezējs nedrīkst skart latojumu); ja tagad vizuāli liekas, ka loksnes “nesaskan”, vispirms jāpaceļ augšējā loksne virs apakšējās, pēc tam, viegli noliecot loksni, virzoties no lejas uz augšu, novietot ieloci pēc ieloces un ar pašgriezējiem piestiprināt virs viļņa zem katras apakšējās ieloces (pašgriezēji atkal nedrīkst pieskarties latojumam).

 

Tādā veidā 3-4 loksnes sastipriniet savā starpā, iegūto taisno apakšējo malu nolīdziniet stingri pēc dzegas un tikai pēc tam galīgi piestipriniet loksnes. Tās piestiprina ar pašgriezējiem viļņa apakšā zem šķērsielocēm ar aprēķinu apmēram 7-8 gab. un 1 m2 . Lai novērstu bojājumus, kas jumta segumam varētu būt radušies transportējot vai montāžas laikā, izmanto remontkrāsu. Lai izvairītos no stipriem bojājumiem, pa jumta segumu pārvietojieties mīkstos apavos, nekāpiet uz viļņa virsotnes un no jumta seguma virsmas ar mīkstu birsti un lāpstiņu savlaicīgi novāciet metāla skaidas.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

5. Gala plāksne ( Vējmala )
Gala plāksnes montē uz frontoniem no lejas uz augšu, pārklājot metāla dakstiņu lokšņu gala malas. Stiprina pie plāksnes malējā viļņa un koka pamatnes ar pašgriezējiem. Plākšņu pārlaidums garenvirzienā – 100 mm.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

6. Kores plāksne
Kores plāksnes montē tikai tad, kad jau ir uzliktas visas jumta seguma loksnes, gala plāksnes, vajadzības gadījumā pienaglots blīvējums. Stiprināšanu pie metāla dakstiņu loksnēm veic ar pašgriezējiem katra viļņa augšējā punktā. Plākšņu pārlaidums garenvirzienā – 100 mm

 

7. Satekne (slīpņu iekšējā sadura)
Sateknes montāžai slīpņu iekšējā sadurā izpilda vienlaidu latojumu, pie kura piestiprina vidū saliektu, 1250 mm platu gludo loksni. Loksnes malas platumā atliec uz augšu 10-15 mm. Piestiprināšanu pie latām izpilda ar to vai citu paņēmienu. Pēc metāla dakstiņu ieklāšanas lokšņu sadurā no lejas uz augšu ar pašgriezējiem piestiprina sateknes viļņa augšējā punktā. Plākšņu pārlaidums garenvirzienā – 100 mm.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

8. Sniega barjera
Lai novērstu sniega nokrišanu no jumta nevēlamās vietās, piemēram, uz ieejas, garāžas utt., izmanto sniega barjeras, kas sastāv no stiprinājuma leņķa un sniega barjeras dēļa. Sniega barjeras montē šķērsvirzienā pret dzegu, apmēram 350 mm attālumā no dzegas. Stiprinājuma leņķi novieto zem plāksnes uz profila un kopā ar to caur loksni piestiprina pie latojuma ar garu pašgriezēju. Sniega barjeras dēļa apakšējo malu piestiprina pie profilloksnes katra otrā viļņa augšējā punktā ar parastā garuma pašgriezējiem.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

9. Saduru un šuvju plāksne
Jumta slīpņu piekļāvuma vietu pie sienas aiztaisīšanas saduru un šuvju plāksnes. Tās tiek piestiprinātas metāla dakstiņa viļņa augšējā punktā un no sāniem pie sienas. Plāksnes pārlaidums garumā – 100 mm. Plāksnes un sienas piekļāvuma blīvēšanu veic ar silikona mastiku.

Metāla jumtu montāžas instrukcija

10. Ūdens noteces sistēmas montāža
Āķu, noteku, cauruļu montāža tiek veikta saskaņā ar ūdens noteces sistēmas ražotāja-piegādātāja instrukciju. Piezīme! Izmantojot ūdens noteces sistēmu, nepieciešams pirms metāla dakstiņu lokšņu montāžas uz latojuma dēļiem pie dzegas jāpiestiprina āķi noteku piestiprināšanai.

Metāla jumtu materiālu piejamo toņu katalogs
Ral krāsu katalogs metāla jumtiem
Ral krāsu katalogs metala jumtiem